Google Apps pod hlavičkou FF

Viacerí z nás, zamestnancov FF UNIPO, máme svoje súkromné maily v prostredí Google – gmail.com, využívame veľa google aplikácií – GTalk, Google kalendár a pod. Preto sme sa rozhodli sprístupniť Vám toto prostredie aj v práci. Ponúkame Vám presun mailov z domény unipo.sk do domény ff.unipo.sk, z prostredia Zimbra do prostredia Google. Samozrejmosťou je možnosť  viac »

10. októbra 2012Permalink Okomentuj

Zjednodušenie prístupu na gmail

Medzi ďalšie aplikácie z GoogleApps, ktoré Vám chceme predstaviť patrí malá inštalácia tzv. standalone GA – aplikácia, ktorá Vám umožňuje prístup na gmail bez potreby otvorenia okna prehliadača. Tým pádom má Váš gmail samostatné okno na spodnej lište a neblokuje Vám prehliadač. Táto aplikácia vyžaduje pre svoju činnosť inštaláciu prehliadača CHROME viac »

7. novembra 2012Permalink

Podpora protokolu IPv6 na FF PU

Webové servre www.ff.unipo.sk a e.ff.moodle.sk, ako prve na Prešovskej univerzite umožňujú prístup cez protokol novej generácie IPv6. Je to nástupca protokolu IPv4.

Rovnako aj už aj náš DNS server podporuje IPv6. viac »

23. októbra 2012Permalink

Presmerovanie pošty na/z ff.unipo.sk

Tak ako sme sľúbili pred časom, začíname náš mini seriál o Google Apps a práci v prostredí google webmailu ff.unipo.sk. A začneme hneď užitočným návodom na presmerovanie pošty z mailového servera Zimbra do google webmailu. Ak máte vytvorené konto názov@ff.unipo.sk, použite toto ako príklad, ako zabezpečiť dostupnosť e-mailov bez potreby viac »

17. októbra 2012Permalink Okomentuj

Využitie protokolu https na webserveroch FF PU

Prostredníctvom združenia SANET, má Prešovská univerzita v Prešove a tým aj Filozofická fakulta, možnosť využívať podpísané ssl certifikáty, ktoré slúžia k zabezpečeniu komunikácie medzi webovým serverom a webovým prehliadačom (server – klient). Celá komunikácia medzi klientom a serverom je teda šifrovaná. V praxi vo webovom prehliadači namiesto http zadavate viac »

10. októbra 2012Permalink